Wypożycz samochód w 4t-rentcar.pl na terenie Katowic.

Katowice to blisko 300 tys. miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, znajduje się w centrum Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. To miasto wojewódzkie, stolica Górnego Śląska. Miasto sąsiaduje z Chorzowem, Siemianowicami Śląskimi i Czeladzią od północy, od wschodu z Sosnowcem i Mysłowicami, od południa z Lędzinami i Tychami natomiast od zachodu z Mikołowem i Rudą Śląską. Jest to jeden z największych i najważniejszych ośrodków gospodarczych w Polsce. Na terenie miasta działa Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE). Oprócz strefy działa kilka parków przemysłowych i technologicznych. Katowice to miasto targowe. Odbywają się tu liczne targi branżowe o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Miasto jest również organizatorem różnego rodzaju forów Międzynarodowych. Na terenie miasta znajduje się wiele zabytków oraz ciekawych budynków architektonicznych jak np. hala widowiskowo-sportowa Spodek czy budynek NOSPR.

Katowice są jednym z większych ośrodków naukowych w Polsce, w mieście działa 20 uczelni wyższych (w tym 8 publicznych) jak Akademia Muzyczna, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Śląski, Wyższe Seminarium Duchowne. Katowice to też duży ośrodek kulturalny w mieście działa szereg instytucji wpisanych do rejestru Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są to instytucje o charakterze artystycznym, ale też naukowo-badawczym oraz organizującym i wspierającym życie kulturalne.

Katowice znajdują się na skrzyżowaniu szeregu drogowych szlaków komunikacyjnych. Korzystając z wynajmu samochodu w 4t-rentcar.pl, łatwo możesz załatwić wszystkie sprawy w okolicy, także łatwo i szybko można dojechać do Wrocławia, Krakowa czy Berlina (autostrada A4), ale także sąsiedztwo autostrady A1 pozwoli nam szybko dojechać do Łodzi, Warszawy czy na południe Brna, Wiednia. Katowice są bardzo dobrze skomunikowane z Portem Lotniczym w Pyrzowicach, dzięki wypożyczeniu samochodu w 4t-rentcar.pl podróż samochodem zajmie nam ok. 25 minut (ok. 25 km od lotniska). Samochód w 4t-rentcar wypożyczysz na lotnisku w Pyrzowicach, ale także w dowolnym miejscu na terenie miasta Katowice.Skontaktuj się z nami:
 
kontakt@4t-rentcar.pl
+48 663 750 000